Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Dostça” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca fen aktarımı muhtevain değil, aynı zamanda zevküsefa muhtevain de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanların bir protez ad kullanarak (nickname) söyleşi yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız herhangi biriyle mimarilabildiği üzere ayrıca teşhisdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri yoluyla mimarilabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanışma ve söyleşi ika amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yetiştirmek muhtevain yalnızca nickname (protez ad) kaydetmek ehliyetli olurken bazenlarındaysa sohbete mebdelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet üzere siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek fasıla sebebiyleünü kullanarak yalnızca kırlı, kırlı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü üzere tercihe bağlı olarak söyleşi etmenize yardımcı olan nominalmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı gücük müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde enstantane mesajlaşma nominalmıdır. Bir sair popüler chat yetişek olan ve internetin efsane nominalmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet