Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, mualla lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş alanında İstanbul Kültürlü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka yapıu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk yol önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece terbiye dalünde sülale olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En cesim ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden serlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çhileışmalar yürüten KALKO, birhayli ayak topu, sepet topu çakerübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin canipı teselsül Türkiye’nin en cesim özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, terbiye alanında yaptığı başarılı başlangıçimlerden dolayı birhayli düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim bilimi Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu sosyal yardımlaşma vakfında terbiye alanında projeler yürütmektedir. Her yıl birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko