Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza daim giriş yaratıcı ve izlem fail biriyseniz, örneğin 2 tarih önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çtuzakındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş ya da hesabı izlem fail yakınlarımızdan kontrolör esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izlem ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseri kullanıcı adınızı değhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurma e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurma maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde arsa kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram kontaksı istediği dâhilin şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çbaşlamak dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize agresif “DM” ile ulaşıp, izlemçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişyararlı farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “izlemçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Kesinlikle Sonuç Cebinır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen zevat dâhilin ne günah ki çok aşkın reçete bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok aşkın bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye aslında gayrı kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değhizmettirin ve sadece arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar görgü ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çtuzakındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram tahmin şifreniz değhizmettiğinde veya kullanıcı adınız değhizmettiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değhizmettirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değhizmettiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” ya da gâh “değhizmetikliği aptal tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız lakin ekseri saldırganlar e-posta adresini değhizmettirdiği dâhilin sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?