Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye âdemış, dünya üzerinde belli başlı alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çıdem bir Bilgi âdemı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak sade başına öne çıdem en koca miktarda ilaç muhtevaerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana denli yaptıkları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu koca adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çhileışmak istediği düzlükı büyültmek talip Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın bili kepezarcığının nispetle farklı etkenleri birleştirerek artırma çhileışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen başlangıçarı manaında ülkesini kadimî temaşa eden Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent başlangıçvuruları ile bile meşhurdur. 143 adet başlangıçvurulmuş ve 280’den aşkın beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların nispetle ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca evgin vüruten olaylarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde tekrar bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Sahaında daha çok temel bir uzman olmasıyla beraberinde kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda koca bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında mevzi edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun onayını ise T.C Gıda, Ekincilik ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise el beyninde en çok patent başlangıçvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi âdemı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla insanlık evveliyatına faydasını hiç kalık etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı strüktürsı sebebiyle filinta işçiliklere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özetlar elde etse bile asla çhileışmalarından vazgeçmemiş kadimî olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle incitmebeni terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde yürütmek üzere sağaltım yönünde vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek insanlık evveliyatına koca bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde katı bilinmese bile bazı maliyetli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek görmek gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen henüz hâllü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise kestirmece olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilinen şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (kanat hüküm) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile henüz sonra ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatı münfailtır. Parçalanmamış çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde henüz çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biraşırı şirketin şirket ve kurucu kadrosunda mevzi almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Hissedar Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve envestisman aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ Muavinsıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isimli bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin nispetle insanoğluna yarayacak işçilikler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta kanatıkların geçmesi muhtevain belli başlı bir günı beklesek bile birtakımları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile muhtevaerisinden kolay bir halde sağaltım edebilmek muhtevain bu kullanılıyor. Başkaca cinsî işçiliklev bozukluğunu da sağaltım geçirmek muhtevain kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış acıe karşı mukavemetli ve hâllü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli patent başlangıçvurularının 2000 adetine yaklaşanın kazı sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı işçilikleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet başüstüne. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her gün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı konularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun kesiksiz kapanmalara ve sosyal hayattan münezzeh zaruri aile istirahatlarine sunulan artan dünya toplumlarında biraşırı alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir sürat kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü bildirme eden Spektral Holding Yönetim Müesses Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına strüktürlabilecek en çın katkı, inovasyonu umumi anlamda bir milli bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine koca miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna model çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz adına da koca vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Envestisman Ar-Ge Şirketinin kurucu ılımlığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde mevzi düzlük başka fen adamlarından henüz çok öne çıkmasının sebebi ise çok koca bir miktarda farmasötik bileneşeli patentinin kazı sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk yaratıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı duhulimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın taban fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle incitmebeni düzlükında çhileışmalarını kadimî degajeleterek kadimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biraşırı nöbet Türkiye Senenin Bilgi âdemı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde bileğil mekân haricinde kısaca global anlamda da biraşırı ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı önlemların katlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile beraberinde filinta işçiliklere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz muhtevain yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı işçilike yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biraşırı farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken model faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Envestisman Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ilhak mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik düzlükındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda mevzi düzlük bir kızıl sahası ile beraberinde başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğişçilikikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir envestisman aracı olarak kalmasını sağlamanın yolunun çakılı mesabe veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Envestisman Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a bağımlı metal ruhsatları ile sağlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori metal ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni ast strüktürsı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile bili veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni behre modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak işçiliktiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro değerinde bir uygulayım teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Rapor No.deniz ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası yürütmek üzere iki sınai hammadde metal sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen hatlı açıklamada konseptlerine mevzi verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye koca ilhak mesabe mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve seda yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan malzeme bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza metal sahasının ise saf malzeme strüktürsındaki boşluklar sebebiyle etkili derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan etkili oranlarda izolasyon sağlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik yeryüzü planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili metal sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine munis rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik yeryüzüı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada mevzi düzlük inceliklara bakarak ayrıca, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar